Gyakran Ismételt Kérdések

Mire jó a virtuális klinika?

Amennyiben előre tervezhető igényként merülnek fel egészségügyi problémákkal, szolgáltatásokkal kapcsolatos kérdések, akkor a SmartHumed Virtuális Klinika keretében nyújtott e-háziorvosi egészségtanácsadás és betegirányítás lehet a megoldás. Ennek keretében lehetséges például saját vagy akár családon belüli egészségügyi problémákkal kapcsolatos általános tájékozódás, meglevő egészségügyi dokumentációk orvosi segítséggel történő értelmezése, megoldási lehetőségek feltárása és ahhoz kapcsolódó szakértői döntéstámogatás kérése tapasztalt szakembertől.

A telemedicina szolgáltatásokra vonatkozó további információt itt talál.

Kinek és miért éri meg a csoportos fekvőbeteg biztosítás?

A fekvőbeteg biztosítás megkötése életkortól függetlenül, bárki számára hasznos, de más és más okból:

  • 40 éves kor alatt ugyan ritkábban használható ki, de a fiatal kor miatt nagyon olcsó,
  • 40 éves kor felett viszont már komoly biztonságérzetet nyújt, hogy a kedvezményezettek nincsenek kiszolgáltatva az állami ellátásnak és a magánbiztosításnak köszönhetően nem szakadhat váratlanul a nyakukba egy jelentős költségteher, amire nincsenek felkészülve.

A Műtéti Védelem szolgáltatás részeként csoportos kockázati fekvőbeteg biztosítás köthető, ami max. 3 millió Ft limitösszegig több száz műtéti beavatkozás elvégzését fedezi.


A csoportos fekvőbeteg biztosításra vonatkozó további információt itt talál.

Miért hasznos az egészségpénztári felhalmozás?

Az egészségpénztári megtakarítások felhasználhatók rehabilitációs és prevenciós célú kezelésekre, az egészségügyi szolgáltatások előkészítéséhez és utógondozásához-nyomonkövetéséhez kapcsolódó telemedicina szolgáltatásokra (pl. e-recept, e-szakorvosi kontroll), a biztosítások által nem fedezett egyéb egészségügyi szolgáltatásokra (pl. limiten felüli szakorvosi konzultáció, diagnosztika), valamint a felmerülő más kiegészítő termékek-szolgáltatások megvásárlására is (pl. gyógyszerek, gyógyászati segédeszközök, otthonápolás és az egészségi állapotot felügyelő-monitorozó eszközök, stb., amennyiben azok elszámolható tételeknek minősülnek).


Az egészségpénztári felhalmozás előnyeire vonatkozó további információt itt talál.

Milyen egészségügyi intézményekben használhatók fel a juttatások?

A műtétekhez kapcsolódóan kiemelt partnereink: TritonLife magánkórházi hálózat, Budai Egészségközpont, Emineo Magánkórház, Semmelweis és egyéb egyetemi klinikák.

A szerződéses szolgáltatók köre folyamatosan bővül, hogy minden orvosszakmai területen kiemelkedő esetszámú, megfelelő (legalább emelt szintű) minőségű és biztonságos ellátást nyújtó megoldásokat tudjunk kínálni ügyfeleinknek.


A járóbeteg és egyéb egészségügyi szolgáltatások kapcsán az egészségpénztárban halmozódó összeg a pénztári partnerek által leszerződött, jellemzően országos lefedettségű szolgáltatói hálózatban használható fel.


Amennyiben a munkáltató rendelkezik saját üzemeltetésű egészségügyi szolgáltatásokkal, akkor az egészségpénztárral történő szerződéskötés alapján a pénztári források akár az ott üzemeltetett foglalkozás-egészségügyi szolgáltatások finanszírozására is költhetők.

Mi történik a fel nem használt egészségpénztári felhalmozással?

A célzott egészségpénztári felhalmozásból (tehát az e-háziorvosi szolgáltatás és a csoportos fekvőbeteg biztosítás megvásárlása, valamint a pénztári költségek levonása utáni összegből) a munkavállalók által még fel nem használt hányad a munkáltató pénze, ami a támogatási szerződés lejárta után visszafizetésre kerül a cégnek vagy a következő célzott juttatási időszakra vihető át.

Szerződéskötés után mennyi idővel vehető igénybe a szolgáltatás?

A szerződéskötést követően az első időszakra eső díj egészségpénztárba történő befizetését követően max. 30 napon belül megtörténik a munkavállalók egyéni adatainak begyűjtése és előminősítése, illetve az egészségpénztári tagként való belépésük. Az egyéni szintű szolgáltatások specifikálása utáni hónap 1. napja a biztosítási kockázatviselés és a szolgáltatási időszak kezdete.

Hogyan kezelhető a modellben a munkavállalói fluktuáció?

A munkáltató és az egészségpénztár között létrejövő célzott támogatási szerződés nem egyes személyekre, hanem munkavállalói csoportokra vonatkozik. Ennek megfelelően az adatszolgáltatási fordulónapokon lehetőség van a kedvezményezetti kör módosítására, azaz a munkaviszony megszűnése után bármely munkavállaló helye feltölthető új munkavállalóval.

Mi van akkor, ha már jelenleg is van a cégünknél valamilyen célzott egészségügyi juttatás?

Amennyiben a munkáltató már jelenleg is ad a munkavállalóinak valamilyen célzott egészségügyi juttatást (pl. járóbeteg biztosítást, szűrést, stb.), akkor azokkal szinergiában is bevezethető a SmartHumed program. Az így biztosított komplex juttatási modellben még jobban kiaknázhatók a munkavállalói egészségben rejlő tartalékok vagy/és a munkáltató igényeinek megfelelően akár a meglevő juttatási kiadások is optimalizálhatók.

Kalkuláljon és kérjen konzultációt, díjmentesen!

Segítünk, hogy cégére szabott csomagja a leghatékonyabb legyen.